Godnie stworzony montaż okna dopuści w następnej kolejności ominąć przykrych niespodzianek.

Trafnie zrealizowany zestaw okna dopuści w dalszym ciągu uniknąć przykrych niespodzianek.
Krok 1

Już na kroku stanu srogiego trzeba przetestować prawidłowość skonstruowania ościeży (otworów okiennych) czy też betonowych nadproży. Późniejsze przemiany będą nadzwyczaj kłopotliwe. Wypada wyrównać także boki otworu okiennego ze paradoksalnym uwzględnieniem wypoziomowania jego dolnej krawędzi, na której będzie opierać się okno. Otwór ościeży winien być o 5-6 cm większy i rozleglejszy od przydatnych przejawów peryferyjnych futryn.
Etap 2

Przed wstawieniem okna trzeba koniecznie zdemontować ruchome skrzydła z przeszkleniami.
Krok 3

Do peryferyjnego perymetru ościeżnicy przykręca się kotwy. Należy je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od narożników ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymusza to wiercenia otworów w jej bokach i służy przede wszystkim w wypadku zapór jednowarstwowych).
Krok 4

Wstawienie ościeżnicy w otwór. Należy ją podeprzeć na drewnianych impregnowanych klockach wyrazistych (klocek taki musi odszukać się pod każdym pionowym profilem!).
Etap 5

Operując klockami i uszczelkami należy precyzyjnie wypoziomować dolną krawędź ościeżnicy.
Krok 6

Przegrodzenie ościeżnicy w pionie (w stosunku do płaszczyzny ściany) przy pomocy klocka o poprawnie dopasowanej grubości. Wdziera się go niedaleko wzniosłego kantu ramy, po-między profil, a ścianę,
Etap 7

Unieruchomienie ramy przy użyciu klinów wepchniętych obok kątów.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, przytwierdzone wcześniej do ościeżnicy, przymocowuje się do muru. W tak zamontowaną futrynę można już wstawić skrzydła okienne. Należy je zamknąć.
Etap 9

Szczelinę około ramy trzeba zdezynfekować z kurzu oraz lekko ją nawilżyć. Dzięki temu montażowa pianka poliuretanowa uzyska lepszą przyczepność.
Krok 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na kompletnym obwodzie ramy. Wypełnia się nią ok. 1/3 głębokości nieszczelności (po roz-prężeniu pianka zajmie entą wolną przestrzeń).
Etap 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej górujące detale należy skrócić rapierem prosto z niwą okna.
Etap 12

Ościeże od wewnątrz najlepiej jest utrupić przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Pożądane byłoby jeszcze pozostawić ok. 2-milimetrową szczelinę na styku z ramą okna. Przestrzeń tę wypełnia się później masą silikonową albo akrylową. Więcej informacji tutaj - taśmy pakowe z nadrukiem - oferta - Podobną nieszczelność trzeba również pozostawić po peryferyjnej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich niezakłóconym działaniu predestynują nie tylko wystrzałowe walory fachowe produktu, jak również, a może głównie, niezakłócony montaż.

Montaż okien zrealizowany ze nadzwyczajną szczegółowością, z dochowaniem niezakłóconej techniki i kolejności prac obniży uwidocznienie się mostków termicznych i szkody dynamik w obiektu. Oto najdonioślejsze kroki zestawu okien.

Etap 1. Przyrządzenie muru. Przed przystąpieniem do zestawu wypada szczegółowo zdezynfekować mur z chudych kawałków oraz kurzu, a w razie konieczności użyć podkład gruntujący. W stosunku do sposobu montażu wypada przyłączyć lub ściągnąć belkę parapetową.

Krok 2. Spreparowanie okna. Kotwy, dyble albo ponadplanowe śruby do zestawu okien muszą przenieść wszelkie obciążenia działające na okno, wobec tego trzeba je rozmieścić na kompletnym jego obwodzie w interwałach nie większych niż 70 cm. Następnie należy przykleić do okna opaski paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Etap 3. Pomieszczenie futrynie. Ramę okna powinno się pomieścić w otworze w taki sposób, aby z każdej strony została zachowana stosowna nieszczelność dylatacyjna, z przeżyciem pionów i poziomów.

Wymieniasz okna bądź drzwi? Znajdź Partnerów bądź Instytucje montażowe. Nazwij, czego pożądasz, a fachmani sami wręczą Ci propozycje. Usługa jest bezpłatna. Zdobądź oferty od Firm
względnie dolicz do Firm
Etap 4. Przetestowanie przekątnych. Skonfigurowaną w murze ościeżnicę równoważymy za sprawą klinów rozporowych i po ponownej kontroli stopni i pionków kontrolujemy także przekątne, które powinny być równe.

Etap 5. Zestaw automatyczny. Jeżeli montujemy okno na kotwy, powinno się brać pod uwagę, aby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi ewentualnie specjalnymi śrubami. Przy montażu na dyble lub śruby samowiercące wypada uszczelnić otwory w dolnym podzespole ramy.

Etap 6. Namoczenie muru. Bo pianka montażowa hartuje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, rekomenduje się, ażeby przed jej nałożeniem namoczyć mur wodą, dając za przykład. z wykorzystaniem rozpylacza.

Etap 7. Obciążanie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy framugą a murem wypada naszpikować pianką, nakładając ją od smutku do góry, prowadząc gnat lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej nadmiar wypada okaleczyć.

Etap 8. Przyklejanie opaski paroszczelnej. Drugi kres przyklejonej wcześniej do okna taśmy paroszczelnej trzeba przytwierdzić do muru w ten sposób, żeby zasłonić piankę. Zakaże to wdzieraniu się wilgoci z terytoria w spoinę, zawilgoceniu, więcej jeszcze zagrzybieniu zapory.

Etap 9. Odroczenie skrzydeł. Do tak spreparowanej ramy możemy teraz wstawić skrzydła, przetestować ich działanie i w momencie konieczności wyregulować. Jeżeli kalibrację w ciągu montażu zrealizujemy przez przedystansowanie szyby, dopiero okucia pozostaną w rozmieszczeniu przemysłowym. Poprzez to w trakcie wieloletniej eksploatacji okna do wykorzystania zostanie pełen nurt regulacji okuć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Znajdujemy kosiarkę ogrodową - pożyteczne porady. Koloryzowanie i zabezpieczanie drewnianego kompostownika - jak to zorganizować przyzwoicie.

Czy warto zakupić jasną szafę do miejsca zamieszkania? Jak usunąć skazy ze ścian?

Pionierskie podejście do transportu okien